2019 Teknolojik Gelişmeler

2019 Teknolojik Gelişmeler

1. Yapay Zeka 

Yapay zekâ, bir  bilgisayarın veya bilgisayar hakimiyetindeki bir robotun muhtelif faaliyetleri zeki canlılara eş biçimde yerine getirme becerisi.
İnsanların  web siteleri,telefon uygulamaları,analiz,matematikden resim çizmeye kadar ve botlar aracılığıyla insanlar ile etkileşimini önemli ölçüde etkilediğini ve bu araçların giderek metalaştığını ve günlük çalışmalara entegre edildiğini belirtti.

2. 5G Teknolojisi

5. Jenerasyon Mobil Telekomünikasyon Hizmeti; yeni jenerasyon kablosuz telefon teknolojisidir. Dördüncü jenerasyon teknolojinin takribî 10 katı bilgi iletim hızı sağlamaktadır. 

3. Nesnelerin interneti

Nesnelerin interneti, fiziksel nesnelerin birbirleriyle veya daha büyük sistemlerle irtibatlı olduğu iletişim ağıdır.Nesnelerin tekil anahtar ile işaretlenerek İnternet altyapısı üzerinden beraber çalışabilmesi ve bu sayede ufak parçaların toplamından daha büyük bedeller oluşturulması öngörülmüştür.

4. Blockchain

Blok zinciri, blokzincir ya da orijinal ismiyle blockchain, kriptografi kullanılarak bağlanan ve tehlikesiz hale getirilen, bloklar ismi verilen, kesintisiz gelişen bir kayıt listesidir.Ben deneyimledim güzel bir olay tavsiye ederim blockchain olayına girebilirsiniz.

5. Robotik

Robotik ,işletmeleri daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli hale getirmek için makineleri kullanarak rutin süreçleri otomatikleştiriyor.

6. Biyometri

Yüz, parmak izi hatta ayak parmakları ve retina taramaları da dahil olmak üzere biyometri, kimliği doğrulamak için ana yöntemler haline geliyor.  Bu yöntemler ilerleyen Büyük şirket ve Devlet çalışanları için güvenli bir temel oluşturacağını belirtti.

7. 3D baskı

3D baskı , karmaşık parçaların düşük kütlelii üretimi ve bulunması zor ürünlerin hızlı üretimi için bir çözüm sunuyor. Hatta bu şekilde bir sürü dc karakterleri ve birçok minyatürleride ucuza mal etmiş oluyoruz .

8. Sanal gerçeklik (VR) / Artırılmış gerçeklik (AR)

Kullanılması VR, AR, karışık gerçeklik, AI ve sensör teknolojilerinin örgütleri rapora göre, operasyonel verimlilik ve bireysel üretkenliği artırmaya yardımcı olabilir.Farklı amaçlarda da kullanıldığını duyduk . :)

9. Drone'lar

Drone'lar, daha az coğrafi kısıtlama ile robotik otomasyonu mümkün kılıyor. Yetkili, bu pazar için gelişme ve entegrasyon fırsatlarının yüksek olduğunu da sözlerine ekledi. Evet arkadaşlar dronlar geldi helikopterli kameramanların işini elinden aldı yalnız helikopter kadar hızlı değildir diye düşünüyorum dronlar.

Post a Comment

0 Comments

Güncel Zamunda Bittorrent Tracker Listesi

Close Menu