Harici Ekran Kartı Görünmüyorsa Çözümü

Harici Ekran Kartı  Görünmüyorsa Çözümü,Harici Ekran Kartı  Görünmüyor, harici ekrankart,  harici ekran kartı çalışmıyor, laptop ekran kartını görmüyor amd, masaüstü bilgisayar harici ekran kartını görmüyor, asus laptop nvidia ekran kartını görmüyor, ekran kartı etkinleştirme, oyun ekran kartını görmüyor, görüntü bağdaştırıcısı ekran kartı gözükmüyo


Merhaba arkadaşlar aldığımız harici ekran kartını bilgisayarımıza takınca bilgisayarımız harici ekran kartınıi görmüyorsa yapacağımız bir kaç işlem ile bunu çözebiliriz.

1- İlk yapacağımız işlem aldığımız harici ekran kartını farklı bilgisayarda deneyelim. Diğer bilgisayarda da aldığınız ekran kartını görünmüyorsa ekrankartında sorun var demektir. Yalnız ekran kartını taktığınız usb kablosunuda kontrol ettikden sonra tam bir şekilde teşhis koymuş oluruz.

2- Farklı bilgisayarda çalışıyorsa o zaman bilgisayarımızın driverlerini kontrol etmemiz gerekiyor. Bilgisayarımızın driverlerini Bilgisayarım üzerinde iken SAĞ KLİK yapıp YÖNET basıyoruz ve açılan pencereden AYGIT YÖNETİCİSİNİ seçiyoruz. Açılan kısımda driverların üstünde ünlem işareti olmaması gerekiyor. Eğer varsa denetim masasından bilgisayarınıza ait tüm güncellemeleri yapalım. Bu işlem biraz zaman alabilir.

3- Bilgisayarınızın diğer USB slotlarına taşınabilir ekran kartımızı takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edelim. Sonra elimizde bulunan usb bellekleri bilgisayar slotlarına takarak çalışlıp çalışmadığını kontrol edelim. Usblerde çalışmıyorsa slotlarda sorun var demektir yada 2. maddede söylediğimiz gibi driver eksikliği vardır.

Post a Comment

2 Comments

  1. verdiğiniz bilgiler faydalı olmasına rağmen kullanınlan fotoğrafın daha güncel olmasını isterdim

    ReplyDelete
  2. şuanda yeni bir oluşum olup tek başına siteyi oluşturmaya çalışıyorum ileride daha güncel resimler kullanacağımdan emin olabilirsiniz teşekkürler yorumunuz için

    ReplyDelete
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)

Güncel Zamunda Bittorrent Tracker Listesi

Close Menu