Oppo'nun yakında piyasaya süreceği akıllı saati EKG sensörüne sahip

Oppo'nun yakında  piyasaya 

süreceği akıllı saati

EKG sensörüne sahip

Geçen ay Oppo ilk akıllı saatini 2020 de açıklayacağını söyledi,yalnız teknik özellikleri hakkında hiç bir bilgi vermemişti şimdi ise öğrendiğimiz kaynaklardan akıllı saatin bir EKG sensörüne sahip olacağını söyledi.
EKG yani ElectroCardioGram ; kalbinizden gelen elektrik sinyallerini algılar. Bununla birlikte kalp atış hızınızı dakikadaki atımı ve ritmi düzenli bir şekilde okuyabilir, hatta atriyal fibrilasyon belirtilerini bile tespit edebilir. Akıllı saatlerde ve bantlarda yaygın olan optik kalp atış hızı sensörleri yalnızca kalp atış hızını ve bazen de SpO2 ölçer.
Apple, bir akıllı saattinde ''Apple Watch Series 4'' ile EKG özelliği olan akıllı saati ilk tanıtan olmuştu ve sonrasında ise arkasından  Samsung Galaxy Watch Active2, Withings ScanWatch ve Xiaomi / Amazfit (Verge 2) akıllı saatlerine ekg sensörünü monte etti.

Evet şimdi gelelim bazı duyduğumuz genel özelliklerine Oppo akıllı saatini yuvarlak yerine dikdörtgen bir ekrana sahip olacağı ve  Başkan Vekili Brian Shen'e göre bunun  ekranda  daha fazla bilgi sığmasını sağladığını ayrıca yuvarlak ekranların estetik açısından daha iyi olması için optimize edildiğini savundu.
Oppo akıllı saatini bu yılın ilk çeyreğinde açıklanması bekleniyor.

Post a Comment

0 Comments

Güncel Zamunda Bittorrent Tracker Listesi

Close Menu