Taşınabilir Harddisk Okumuyor Çözümü

Taşınabilir Harddisk Okumuyor, taşınılabilir harddisk bilgisayarım görmüyor, taşına bilir harddisk sorunu,

Merhaba arkadaşlar aldığımız taşınılabilir harddiski bilgisayarımıza takınca bilgisayarımız taşınabilir hardisski görmüyorsa yapacağımız bir kaç işlem ile bunu çözebiliriz.

1- İlk yapacağımız işlem aldığımız taşınabilir harddiskimizi farklı bilgisayarda deneyelim. Diğer bilgisayarda da aldığınız harddisk görünmüyorsa harddiskte sorun var demektir. Yalnız harddiskin usb kablosunuda kontrol ettikden sonra tam bir şekilde teşhis koymuş oluruz.
2- Farklı bilgisayarda çalışıyorsa o zaman bilgisayarımızın driverlerini kontrol etmemiz gerekiyor. Bilgisayarımızın driverlerini Bilgisayarım üzerinde iken SAĞ KLİK yapıp YÖNET basıyoruz ve açılan pencereden AYGIT YÖNETİCİSİNİ seçiyoruz. Açılan kısımda driverların üstünde ünlem işareti olmaması gerekiyor. Eğer varsa denetim masasından bilgisayarınıza ait tüm güncellemeleri yapalım. Bu işlem biraz zaman alabilir.
3- Bilgisayarınızın diğer USB slotlarına taşınabilir hardiskimizi takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edelim. Sonra elimizde bulunan usb bellekleri bilgisayar slotlarına takarak çalışlıp çalışmadığını kontrol edelim. Usblerde çalışmıyorsa slotlarda sorun var demektir yada 
2. maddede söylediğimiz gibi driver eksikliği vardır.

Post a Comment

0 Comments

Güncel Zamunda Bittorrent Tracker Listesi

Close Menu